asdadadasdsa

Kombi

Kombi, konutlarda ve işyerlerinde ortam ısıtması ve sıcak su ihtiyacını gidermek için kullanılan bir iklimlendirme cihazıdır. Günümüzde en çok kullanılan ısıtma sistemidir. Doğal gazın hayatımıza girmesi ile birlikte soba, kazan, kömür ve fuel oilli kalorifer sistemleri yerine doğalgazı ve kombiyi kullanmaya yöneldiler. Kombi kullanımının diğer sistemlere göre pek çok avantajının olduğu ve kullanım kolaylığı sağladığı herkesçe kabul edilmiştir.

Kombi Kullanımının Faydaları;

Kombi Çeşitleri Nelerdir?

Bacalı Kombi; ortamdan sağladığı oksijeni yakarak atık gazı bir baca vasıtasıyla dışarı atan kombi tipleridir. Bacaların çelikten yapılması ve sızdırmaz olmasına dikkat edilmelidir.

Hermetik Kombi; denge bacalı kombi de denilebilir. Hava sirkülasyonunu direk olarak dışarıya açılan bir baca vasıtasıyla gerçekleştirir. Dışarıya açılan bacası sayesinde oksijeni dışardan alır ve yanma işleminden sonra atık gazı yine baca vasıtasıyla dışarı bırakır. En çok tercih edilen kombi çeşididir.

Yoğuşmalı Kombi; yoğuşma gazın yanması sonucu çevresine ısı vererek sıvı hale gelmesi işlemidir. Buharın yoğuşmasıyla ısı sağlar. Yoğuşmalı kombiler yakıt tasarrufu sağlar. Klasik kombilere göre baca gazı sıcaklığı daha düşüktür, tasarrufu buradan sağlar. Daha verimli çalışan yoğuşmalı kombiler, klasik kombilere oranla %20 ye kaın enerji tasarrufu sağlar.

Kombi Tercihinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Servis Talep Formu

Aşağıda Yer Alan Formu doldurup Servis Talep Edeebilirsiniz

    Whatsapp Şimdi Ara